اثر سطوح مختلف پریمیکس ویتامین C بر شاخص‌های رشد، بقاء و مقاومت در برابر برخی از عوامل محیطی (دما، شوری) در بچه‌ماهی سفید (frisii kutum Rutilus)
1. اثر سطوح مختلف پریمیکس ویتامین C بر شاخص‌های رشد، بقاء و مقاومت در برابر برخی از عوامل محیطی (دما، شوری) در بچه‌ماهی سفید (frisii kutum Rutilus)
دوره 15، شماره 1 ، بهار 1400، ، صفحه 59-67

چکیده
  چکیده این پژوهش به‌منظور سنجش تأثیر سطوح متفاوت پریمیکس ویتامین C جیره بر برخی از شاخص‌های رشد، بقاء و مقاومت در برابر برخی از عوامل محیطی (دما و شوری) روی بچه‌ماهی سفیدfrisii kutum  Rutilusاجرا شد. برای انجام ...  بیشتر
اثر سطوح مختلف انرژی جیره بر برخی شاخص‌های رشد‌، تغذیه، بازماندگی و ترکیب لاشه شاه میگوی چنگال باریک (Astacus leptodactylus)
2. اثر سطوح مختلف انرژی جیره بر برخی شاخص‌های رشد‌، تغذیه، بازماندگی و ترکیب لاشه شاه میگوی چنگال باریک (Astacus leptodactylus)
دوره 14، شماره 1 ، بهار 1399، ، صفحه 1-9

چکیده
  چکیده             در این مطالعه، 3 جیره غذایی شامل 3 سطح از انرژی قابل هضم 300، 370 و 450 کیلوکالری در 100 گرم غذا با پروتئین 30 درصد برای پرورش شاه میگوی چنگال باریک آب شیرین (Astacus leptodactylus) ...  بیشتر
امکان‌سنجی پرورش قزل‌آلای رنگین‌کمان در استخرهای خاکی استان خراسان شمالی با استفاده از آب‌های لب‌شور زیرزمینی
3. امکان‌سنجی پرورش قزل‌آلای رنگین‌کمان در استخرهای خاکی استان خراسان شمالی با استفاده از آب‌های لب‌شور زیرزمینی
دوره 9، شماره 3 ، پاییز 1394، ، صفحه 32-40

چکیده
  چکیده امروزه استفاده از منابع آبی لب‌شور و شور برای تولید آبزی‌پروری روندی رو به رشد در جهان دارد. با توجه به وجود این منابع بالقوه در استان خراسان شمالی امکان‌سنجی پرورش ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان ...  بیشتر
اثرات لارو سوسک گوشت‌خوار (Tenebrio molitor) در جیره غذایی، بر برخی شاخص‌های رشد و بقاء بچه‌ماهی شیپ (Acipenser nudiventris)
4. اثرات لارو سوسک گوشت‌خوار (Tenebrio molitor) در جیره غذایی، بر برخی شاخص‌های رشد و بقاء بچه‌ماهی شیپ (Acipenser nudiventris)
دوره 8، شماره 1 ، بهار 1393، ، صفحه 37-49

چکیده
  چکیده این آزمایش به‌منظور بررسی اثرات لارو سوسک گوشت‌خوار (Tenebrio molitor)در جیره غذایی بر برخی فاکتورهای رشد و بقاء بچه‌ماهی شیپ (Acipenser nudiventris)در سال 1391 در کارگاه تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در شهر تهران انجام ...  بیشتر
اثرات افزودن آنزیم آویزایم به جیره غذایی حاوی مقادیر مختلف پروتئین گیاهی کانولا بر شاخص‌های رشد میگوی سفید غربی (Litopenaeus vannamei)
5. اثرات افزودن آنزیم آویزایم به جیره غذایی حاوی مقادیر مختلف پروتئین گیاهی کانولا بر شاخص‌های رشد میگوی سفید غربی (Litopenaeus vannamei)
دوره 7، شماره 2 ، تابستان 1392، ، صفحه 77-84

چکیده
  چکیده             این مطالعه به منظور تعیین اثرات افزودن مولتی آنزیم آویزایم بر شاخص­های رشد و ترکیب بدن میگوی سفید غربی با میانگین وزن اولیه 5/0±5/2 گرم انجام گرفت. این آزمایش ...  بیشتر
مقایسه اثر لوامیزول، هیدروکلراید و ارگوسان بر برخی فاکتورهای رشد و ایمنی ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان (Oncorhynchus mykiss)
6. مقایسه اثر لوامیزول، هیدروکلراید و ارگوسان بر برخی فاکتورهای رشد و ایمنی ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان (Oncorhynchus mykiss)
دوره 7، شماره 1 ، بهار 1392، ، صفحه 1-13

چکیده
  چکیده استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های تجاری برای کنترل بیماری‌ها دارای اثرات زیان‌باری است که تلاش برای یافتن جایگزین‌های مناسب این مواد را گریزناپذیر نموده است. در این پژوهش تأثیر تجویز خوراکی پودر ...  بیشتر
اثر تراکم ذخیره‌سازی بر شاخص‌های رشد، بازماندگی و پارامترهای خون و عضله در ماهی گورامی عظیم‌الجثه (Osphronemus goramy Lacepede, 1801)
7. اثر تراکم ذخیره‌سازی بر شاخص‌های رشد، بازماندگی و پارامترهای خون و عضله در ماهی گورامی عظیم‌الجثه (Osphronemus goramy Lacepede, 1801)
دوره 4، شماره 2 ، تابستان 1389، ، صفحه 74-84

چکیده
  چکیده گورامی عظیم‌الجثه (Osphronemus goramy) از جمله ماهیانی می‌باشد که به‌خصوص در کشورهای جنوب‌شرقی آسیا از نظر پرورش گوشتی و کشت توأم و در ایران به‌عنوان یک گونه زینتی دارای اهمیت است. با توجه به عدم وجود ...  بیشتر